2021 GNYBA Winter League

Bridge Base Online, January 10 - February 6, 2021

Results produced by bridgeresults.org

TOURNAMENT INFORMATION


Results of round:
04
05
Board details:
1-10
11-20
1-10
11-20
1-10
11-20

Group A  -  Ranking after round 2

rk gr team VPs Adj IMPs
1 A
KOEPPEL
Lynne Koeppel, Mustafa Cem Tokay, Okay Gur, Gokhan M Yilmaz
32.26   60
2 A
BIANCHI
Leonardo Cima, Ettore Bianchi , Alessandro Gandoglia , Giacomo Percario
30.41   67
3 A
GNYBESAFE
Sandy Friedman, Michael Rosen, Alene Friedman, Andrea Hayman
28.72   38
4 A
DAVIDS +
David Moss, Andrew Rosenthal, Katherine M Todd, David Gurvich, Jacob Freeman, Jason Chiu
18.46   -7
5 A
GLUBOK
Brian Glubok , Alex Kolesnik, Walter M Schenker, Edward Zuckerberg, Ron Smith, Tod Moses
18.45   -11
6 A
HINTERLANDS
Bill Cook, Robert Todd, Anita Heitler, don heitler, tom bishel, Brian Ross
17.38   -10
7 A
GUYS AND DOLLS
Janice Molson, Claire Alpert, Alfredo Versace, Francisco Bernal
16.99   -16
8 A
DINNER
Bill Dinner, Mark A Leibowitz, Bart Cirker, Dina E Schechter, David G Joseph, Jack A Lipson
15.97   -19
9 A
THE FROGS
Jordan Lampe, Christopher Moh, Ralph Buchalter, Jeff Roman
12.30   -33
10 A
RED
Migry Zur Campanile, Nancy Katz, Margie J Cole, Alejandro Bianchedi, Tito Muzzo
9.06   -69
 

Group B  -  Ranking after round 2

rk gr team VPs Adj IMPs
1 B
CONNORS
Ryan Connors , Randi Adelman, Jess Jurkovic , Lorraine Cable, David Yoon
35.10   84
2 B
THE FROZEN TUNDRA
Eric A Hendrickson, Paul G Gutterman, Andrew Caranicas, Richard D Lawson, Robert Schachter, Mark I Krusemeyer
27.34   35
3 B
BETTER THAN OK
ON A GOOD DAY
Ralph Tamlyn, Robert Tamlyn, Steve Levine, Rona Levine, Joyce M Goldstein, Tracy A Brines
26.24   33
4 B
J-TEC
Kari Tetzlaff, Sam Ehrlichman , Warren Chang, Stephen C Jansen
22.40   19
5 B
GELLAS
Bonnie Gellas, Nancy A Garvey, Laura Tolkow, Eva Graczyk, Gloria K Tamlyn
16.91   -27
6 B
LENTZ
Philip Lentz, Jeffrey Rothstein, Thomas G Rozinski, Grigoriy Blekherman
16.35   -22
7 B
RUDARY
Stephannie Culbertson, Rachael Moller, Matt Rudary, Allison Rudary
10.07   -46
8 B
STANTON
Kitty B Stanton, Sam Guzzardo, Martin M Deneroff , Valerie L Deneroff
5.59   -76
 

Group C  -  Ranking after round 2

rk gr team VPs Adj IMPs
1 C
THE LSSB QUARTET
Laura J Schisgall, Stanley Sterenberg, Stanley Tuhrim, Betty J Mintz
31.68   55
2 C
GREENWITCHES
Sharon Phillips, Fern M Lindsay, Cathy Dann, Kathy Markby, Nell W Otto
29.69   43
3 C
NMFERS
Barbara Ullman, Betsy Scherl , Nancy Calomiris , Catherine Williams, Audrey J Meredith, Cynnie Ogden
21.45   11
4 C
THE IMPS
Susan Davison, Robin Miller, Bill Sigward, Ann Murray, Celia P Verrier, Carole J Pasquarelli
21.27   8
5 C
BOARD 17
Barbara B D'Elia, Robert J Guerrera, Margot A Wagner, Benjamin Weisgal
20.87   5
6 C
WAGNER
Lauren Wagner, Robert A Meyers, Patricia Zebrowski, Roland Wolfram
16.13   -25
7 C
MCDERMOTT
Scott Mcdermott, Alan P Davidson, Lee C Lin, Adam F Siegel, Aaron Liebhaber
10.74   -41
8 C
MONNIG
Lore Monnig, Joann P Goodspeed, Barbara Z Schwartz, Monique France
8.17   -56